Αρχική » Αρθρα του/της admin

Αρχείο συντάκτη admin

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για διήμερη σχολική εκδρομή στο Μεσολόγγι

Πρόσκληση, 27/3/2024

Διασχολική Εκδήλωση για τον Κωστή Παλαμά / 27.03.2024

Εγγραφές μαθητών/τριών Α΄ τάξης για το σχ. έτος 2024-2025

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2024-2025

Στην Πρώτη Τάξη του Δημοτικού Σχολείου εγγράφονται υποχρεωτικά μαθητές/τριες που γεννήθηκαν:  από 1η Ιανουαρίου 2018 μέχρι και 31η Δεκεμβρίου 2018.

Οι εγγραφές στο Σχολείο μας θα πραγματοποιηθούν αποκλειστικά στο χρονικό διάστημα: από 1 Μαρτίου 2024  μέχρι και 20 Μαρτίου 2024  (9:00-13:00), κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας (τηλ. 2261351514).

Εκπρόθεσμες εγγραφές γίνονται μόνο με απόφαση της Διευθύντριας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Βοιωτίας.

Η αίτηση εγγραφής παραλαμβάνεται από το Σχολείο και συνοδεύεται με τα ακόλουθα δικαιολογητικά.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

• Πιστοποιητικό γέννησης, το οποίο θα αναζητηθεί αυτεπάγγελτα από το Σχολείο μέσω του Πληροφοριακού Συστήματος ΜySchool του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α.
  • Επίδειξη και φωτοτυπία του Βιβλιαρίου Υγείας του παιδιού, στο οποίο φαίνονται τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  • Αποδεικτικό Διεύθυνσης Κατοικίας μαθητή/τριας (Λογαριασμός ΔΕΗ, ΔΕΥΑΛ, ΟΤΕ, μισθωτήριο κ.α.)
  • Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή ( Α.Δ.Υ.Μ. ), το οποίο θα σας δοθεί από το Σχολείο μας προς συμπλήρωση.
  • Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου, η οποία θα εκδοθεί από το Νηπιαγωγείο φοίτησης και θα προσκομιστεί από τον γονέα/κηδεμόνα του παιδιού.
  • Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου, το οποίο θα σταλεί από το Νηπιαγωγείο φοίτησης στο Σχολείο μας με τη λήξη των μαθημάτων.

ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ

1. Οι αλλοδαποί μαθητές/τριες εγγράφονται στην πρώτη τάξη προσκομίζοντας Πιστοποιητικό Γέννησης  ή Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης ή ομοειδές πιστοποιητικό, επισήμως μεταφρασμένα, καθώς και όλα τα υπόλοιπα παραπάνω  δικαιολογητικά.

2. Οι μαθητές/τριες της πρώτης τάξης, μπορούν να εγγραφούν, προαιρετικά, στο Ολοήμερο Πρόγραμμα και στο τμήμα Πρωινής Ζώνης, κατόπιν σχετικής αίτησης – δήλωσης του γονέα/κηδεμόνα.

ΒΑΖΟΥΡΑΣ ΣΠΥΡΟΣ

ΤΗΛ. 2261351514

Απαγόρευση χρήσης μπασκέτας στον σχολικό χώρο για λόγους ασφάλειας

Έργα eTwinning