Αρχική » covid » Διάθεση self-test για μαθητές

Διάθεση self-test για μαθητές

Από αύριο Πέμπτη 24 Φεβρουαρίου έως και την   Τετάρτη 2 Μαρτίου, θα γίνεται δωρεάν διάθεση από τα φαρμακεία  πέντε (5)  δωρεάν self tests  σε όλους τους μαθητές και στους εμβολιασμένους εκπαιδευτικούς,  προκειμένου να καλύψουν τις ανάγκες ελέγχου  από   28 Φεβρουαρίου έως 15 Μαρτίου

Η λειτουργία του συστήματος διάθεσης των δωρεάν self tests θα ανασταλεί από το Σάββατο στΙς 5 το απόγευμα έως και τη Δευτέρα στις 8 το πρωί.

Βεβαίωση αρνητικού self test οφείλουν να φέρουν όλοι οι μαθητές. Θα ελέγχονται κάθε Τρίτη και Παρασκευή πρωί την 1η διδακτική ώρα.

– Οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών που φοιτούν σε δημόσιες σχολικές μονάδες καταχωρίζουν τη δήλωση και το αποτέλεσμα στην πλατφόρμα edupass.gov.gr, από την οποία εκδίδεται και η Σχολική Κάρτα για COVID-19.

Έργα eTwinning
Ο μετεωρολογικός μας σταθμός